Mouse Secondary Antibodies
Secondary antibodies where mouse is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (1)
- (12)
- (7)
- (1,223)
- (55)
- (16)
Quantity
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (262)
- (108)
- (147)
- (11)
- (110)
- (1)
- (50)
- (102)
- (25)
- (62)
- (22)
- (8)
- (1)
- (3)
- (10)
- (82)
- (33)
- (10)
- (2)
- (1)
- (18)
- (7)
- (11)
- (25)
- (5)
- (113)
- (2)
- (28)
- (48)
Target Species
- (1)
- (2)
- (97)
- (51)
- (9)
- (9)
- (16)
- (1)
- (11)
- (32)
- (40)
- (2)
- (607)
- (5)
- (17)
- (79)
- (15)
- (2)
- (1)
- (79)
- (289)
- (18)
- (1)
- (41)
- (17)
- (2)
- (12)
- (5)
Isotype
- (1)
- (135)
- (686)
- (197)
- (3)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (105)
- (53)
- (64)
- (27)
- (10)
- (6)
- (1)
- (1)
Classification
- (3)
- (1,170)
- (111)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
511
–
525
of
11,553
results
Mouse anti-Canine IgG2 Heavy Chain Secondary Antibody (CA4F1) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Canine |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,Flow Cytometry,ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG2 Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Canine IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | CA4F1 |
Mouse anti-Human IgG3 Heavy Chain Secondary Antibody (5G12cc), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4C. Do not freeze. |
|---|---|
| Conjugate | Unconjugated |
| Target Species | Human |
| Host Species | Mouse |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG3 Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Gene Alias | DKFZp686H11213, FLJ39988, FLJ40036, FLJ40253, FLJ40587, FLJ40789, FLJ40834, IgG3, immunoglobulin heavy constant gamma 3 (G3m marker), MGC45809 |
| Formulation | PBS (pH 7.4) with 0.09% Sodium Azide |
| Gene ID (Entrez) | 3502 |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Hybridoma clone has been derived from hybridization of Sp2/0 myeloma cells with spleen cells of Balb/c mice immunized with IgG3 from human serum. |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 5G12 |
Mouse anti-Human IgG F(ab) Secondary Antibody (4A11), DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Human IgG2 Fc Secondary Antibody (52G1) [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG2 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Hybridoma clone has been derived from hybridization of Sp2/0 myeloma cells with spleen cells of Balb/c mice immunized with Human IgG2 from myeloma patient serum. |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 52G1 |
Mouse anti-Rat IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody (MARG1-2) [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG1 Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Rat IR27 IgG1 myeloma protein |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | MARG1-2 |
Mouse anti-Rat IgG2a Heavy Chain Secondary Antibody (MARG2a-1), DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Rat IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody (MARG2b-8) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG2b Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | IR863 rat IgG2b myeloma protein |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | MARG2b-8 |
Mouse anti-Bovine IgG1 Heavy Chain Secondary Antibody (IL-A60), DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Rat IgM Heavy Chain Secondary Antibody (HIS40), DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Canine IgA/IgG/IgM (H+L) Secondary Antibody (K99 2E3) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Canine |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgA/IgG/IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Canine immunoglobulin |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | K99 2E3 |
Mouse anti-Bovine IgA Heavy Chain Secondary Antibody (IL-A71) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA,Immunoprecipitation |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG2a |
| Antigen | IgA Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Purified bovine Immunoglobulin |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | IL-A71 |